Жорий йилнинг 4-6 октябр кунлари Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги ҳузуридаги “Зарур амалиётлар Маркази” ДУК директори А.Дўсматов ва Марказ инспектори Х.Анваровдан иборат инспекторлар гуруҳи Таиланд қироллигида жойлашган “Mega liefesciences” фармацевтик ишлаб чиқариш корхонасида сертификатлаштириш аудитини ўтказдилар. Корхонанинг ишлаб чиқариш шароитлари сифат тизимининг “Зарур ишлаб чиқариш амалиёти-GMP” стандарти талабларига мослиги бўйича текширув ўтказилди.
Айтиш лозимки, корхона икки турдаги дори шакллари - таблеткалар ва юмшоқ капсулалар ишлаб чиқаришга ихтисослашган бўлиб, маҳсулотлари дунёнинг 29 мамлакатида рўйхатдан ўтказилган. Бугунги кунда корхонада 4000 дан ортиқ ишчилар мехнат қилмоқда. Корхонанинг нафақат Таиланд Қироллигида, балки Индонезия ва Австралия мамлакатларида ҳам ишлаб чиқариш майдонлари мавжуд бўлиб, умумий маҳсулот айланмаси дунё бўйича 438 млн АҚШ долларни ташкил қилади.

On October 4-6 of this year, the director of the “Center for necessary practices” DUK under the pharmaceutical network development agency A.Do ' smatov and Inspector of the Center X.A team of inspectors from anvarov conducted a certification audit at the pharmaceutical production enterprise Mega liefesciences, located in the Kingdom of Thailand. The production conditions of the enterprise were checked for compliance of the quality system with the requirements of the standard “necessary production practice-GMP”.
It should be said that the enterprise specializes in the production of two types of drug forms - Tablets and soft capsules, the products of which are registered in 29 countries of the world. Today, more than 4,000 workers are making cocktails at the enterprise. The enterprise has ham production areas not only in the Kingdom of Thailand, but also in the countries of Indonesia and Australia, with a total product turnover of US $ 438 million worldwide.